مقررات و شرایط استفاده از محتوا

۱. دارنده کپی‌رایت

نوشتارهای تارنمای اثر اصیل نگاشته یا- در موارد مصرحه- ترجمه «سوره صادقی» و حقوق مادی و معنوی آن‌ها متعلق به وی می‌باشد. برای آگاهی از دارنده کپی‌رایت سایر محتوا (عکس‌ها، طراحی وب‌سایت) اعلان کپی‌رایت را مطالعه کنید.

۲. استفاده‌کنندگان از محتوا که مشمول مقررات این سند می‌شوند

مقررات این سند در مورد کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که از نوشتارهای اثر اصیل به طور جزئی یا کامل، به عنوان نقل قول یا به صورت یک پست کامل در وبلاگ یا وبسایت خود، یا در صفحه‌های شبکه‌های اجتماعی، یا انواع نشریات آن‌لاین یا چاپی استفاده می‌کنند، جاری است و اعم است بر اینکه استفاده تجاری یا غیرتجاری باشد یا وبلاگ/ وبسایت شخصی یا سازمانی یا بازرگانی یا تبلیغاتی باشد.

۳. قانون لازم‌الاجرای کشور

این سند «مقررات و شرایط استفاده از محتوا» منطبق با قانون حمایت مولفان، مصنفان و هنرمندان مصوب ۱۳۴۸ که در حال حاضر در کل کشور اجرایی و لازم‌الاتّباع است، تنظیم شده است؛ عدم رعایت مقررات این سند، به عنوان نقض مقررات جاری کشور قابلیت پیگرد قضایی دارد.

۴. پیگرد قضایی

نظر به صرف وقت و هزینه‌ در راه‌اندازی، نگهداری و به‌روز‌رسانی تارنمای اثر اصیل، و نیز با توجه به اهمیت آرمانی‌ای که این تارنما در تولید محتوای اصیل و غیرتکراری در فضای وب فارسی قائل است، رعایت حقوق مادی و معنوی موجود در آثار و نوشتارهای این تارنما با جدیت مونیتور و پیگیری می‌شود.

استفاده از محتوای اثر اصیل بدون رعایت هر یک از نکات مشروع در این سند «مقررات و شرایط استفاده از محتوا» به منظور جبران ضرر و زیان مادی و معنوی، و مقابله با کپی‌برداری‌های غیرحرفه‌ای و بی‌اجازه، حسب مورد با پلیس فتا یا دادگاه مطبوعات پیگرد قضایی خواهد شد.

۵. نقل قول

۵.۱- شما مجاز هستید که از نوشتارهای اثر اصیل «نقل قول» کنید. منظور از «نقل قول»، استفاده از مجموعاً حداکثر ۲۵۰ کلمه از یک نوشتار می‌باشد.

۵.۲- در صورت «نقل قول» از نوشتارهای اثر اصیل شما موظف هستید: اولاً نام نویسنده- و مترجم، در صورتی که مطلب ترجمه باشد- و ثانیاً URL دقیق نوشتاری که نقل قول از آن گرفته شده را ذکر کنید. شیوه نقل قول به این صورت است: «نقل از سوره صادقی در [لینک حاوی URL مربوطه]»

۵.۳- در صورت رعایت دو شرط فوق (ذکر نام نویسنده بهمراه URL دقیق مطلب و استفاده از حداکثر ۲۵۰ کلمه- نه بیشتر- از نوشتار) این استفاده رایگان بوده و برای انجام آن نیاز به اجازه از دارنده کپی‌رایت و پرداخت مبلغ حق تالیف ندارید.

۶. استفاده از کل یک نوشته تارنمای اثر اصیل یا بیش از ۲۵۰ کلمه از آن در وبلاگ یا وبسایت شما

استفاده از یک نوشتار اثر اصیل به طور کامل یا در هر حال استفاده از مقداری که شامل استثنای استفاده رایگان به عنوان «نقل قول» نگردد- به عبارتی: بیش از ۲۵۰ کلمه از یک نوشتار استفاده شده باشد- در وبسایت یا وبلاگ شما، مجاز نمی‌باشد، مگر در صورت رعایت همه نکات ذیل:

۶.۱- رعایت حقوق مادی: نظر به صرف وقت و هزینه بابت مطالعه، پژوهش، نگارش، بازنویسی و ویراستاری هر مطلب، استفاده از کل یک نوشتار یا بیش از ۲۵۰ کلمه از آن در یک وبسایت یا وبلاگ دیگر مشروط به پرداخت مبلغی به عنوان «حق تالیف» به دارنده کپی‌رایت (سوره صادقی) است و تنها در صورت انجام این پرداخت، استفاده از مطلب مجاز و ممکن می‌گردد.

۶.۱.۱- مبلغ حق تالیف برای هر مطلب- متناسب با میزان وقت و هزینه صرف‌شده برای نگارش آن- متفاوت است، لیکن مبلغ کف (حداقل) ۵۰۰٫۰۰۰ ریال برابر با پنجاه هزار تومان می‌باشد.

۶.۱.۲- در صورت تمایل به استفاده از کل یا بیش از ۲۵۰ کلمه از مطلب در وبلاگ یا وبسایت خود، شما موظف هستید قبل از استفاده، جهت آگاهی از نرخ حق تالیف و دریافت شماره حساب/ کارت جهت انجام پرداخت، به دارنده کپی‌رایت s.esfahlani[at]gmail.com ای‌میل بفرستید.

۶.۱.۳- تنها پس از انجام و تکمیل پرداخت حق تالیف اعلامی، مجاز به استفاده از مطلب در وبسایت/ وبلاگ خود خواهید بود. صرف فرستادن ای‌میل به اثر اصیل و حتی به دست آمدن توافق بر سر مبلغ حق تالیف، بدون تکمیل پرداخت، مجوز استفاده نیست و در غیر اینصورت، استفاده شما از نوشتار بدون پرداخت حق تالیف، مورد پیگرد قرار می‌گیرد.

۶.۱.۴-در صورتی که تمایل به آگاهی مخاطبان وب‌سایت/ وبلاگ خود از نوشتارهای اثر اصیل دارید لیکن مایل یا قادر به پرداخت حق تالیف نیستید، موظف هستید در صورت استفاده، تنها حداکثر ۲۵۰ کلمه از متن نوشتار را در وب‌سایت/ وبلاگ خود قرار داده و سپس با گذاردن لینک «مطالعه مطلب کامل» خواننده را به اصل مطلب در تارنمای اثر اصیل هدایت کنید. استفاده بدون پرداخت حق تالیف تنها به این شکل ممکن بوده و در غیر اینصورت، پیگرد قضایی به دنبال خواهد داشت.

۶.۲- رعایت حقوق معنوی-

۶.۲.۱- حق بر ذکر نام: در صورت استفاده از یک نوشتار اثر اصیل به عنوان یک نوشته/ پست مستقل در وبسایت/ وبلاگ شما، نام نویسنده و تارنما باید قبل از شروع متن اصلی به این صورت قرار بگیرد: «نوشته (یا ترجمه) سوره صادقی منتشرشده در تارنمای اثر اصیل»، سپس در پایان نوشته نیز باید لینک دقیق URL مطلب مورد استفاده ذکر شود. مورد تاکید است که صِرف اشاره به URL صفحه خانه اثر اصیل originalwork.ir کافی نیست بلکه URL باید کامل و هدایت‌کننده به صفحه اصل مطلب در تارنمای اثر اصیل باشد.

۶.۲.۲- حق بر انسجام اثر: در صورت تصمیم بر استفاده از کل مطلب و تکمیل پرداخت حق تالیف، شما مجاز به تغییر واژگان، دست بردن در ترتیب پاراگراف‌ها و جمله‌ها، تغییر در ساختار پاراگراف‌ها و جمله‌ها یا حذف واژگان، جمله‌ها یا پاراگراف‌ها نیستید، مگر آنکه استفاده از مطلب به صورت نقل قول به مضمون باشد و به آن تصریح شود، یا اینکه حذف یا تغییر با استفاده از علائم ویرایش همچون … (سه نقطه) یا [ ] (آکولاد) یا تصریح به اینکه مطلب ناقص آورده شده در ابتدای متن، به خواننده اعلام شود.

۶.۳- در صورت استفاده از نوشتاری از اثر اصیل با رعایت شرایط مشروح در فوق (پرداخت حق تالیف و رعایت حقوق معنوی)، لینک مطلب در وب‌سایت یا وبلاگ‌شما به عنوان مصداقی از رعایت حقوق و نیز جهت آگاهی خوانندگان اثر اصیل از تکرار آن نوشته در وب‌سایت/ وبلاگ شما، به صورت کامنتی بر آن نوشته در اثر اصیل گذاشته خواهد شد.

۶.۴- دارنده کپی‌رایت مختار است به عللی از جمله خودداری از تکرار بیش از اندازه مطلب در وب یا مناسب ندانستن وب‌سایت یا وبلاگ متقاضی، از اعطای اجازه خودداری کند و صرف تمایل متقاضی استفاده به پرداخت حق تالیف به معنای الزام دارنده کپی‌رایت به اعطای اجازه نخواهد بود.

۷. استفاده در شبکه‌های اجتماعی (مثل فیس‌بوک، جی‌پلاس و…)-

۷.۱- شما مجاز هستید لینک نوشتارهای اثر اصیل را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذارید.

۷.۲- در صورتی که کل نوشته یا بیش از ۲۵۰ کلمه از آن را در صفحه شخصی یا غیر شخصی در شبکه‌های اجتماعی کپی و پیست می‌کنید، این استفاده شامل مقررات بند ۶ (استفاده در وب‌سایت‌ها/ وبلاگ‌ها) می‌گردد، یعنی موظف به ۱. پرداخت حق تالیف به دارنده حقوق (سوره صادقی)، و ۲. ذکر نام و لینک دقیق با رعایت انسجام اثر (بدون حذف یا تغییر متن)، هستید.

۸. سایر استفاده‌ها

کلیه استفاده‌های ممکن که در سند حاضر تصریح نشده‌اند، از جمله لیکن نه محدود به ترجمه، اقتباس در هر شکل دیگر، استفاده برای چاپ کتاب یا چاپ در روزنامه یا سایر انواع نشریات چاپی، مستلزم اخذ اجازه از، و عنداللزوم پرداخت حق تالیف به، دارنده کپی‌رایت نوشتارهای اثر اصیل (سوره صادقی) می‌باشد.

۹. عدم مسوولیت

اثر اصیل در قبال توضیحاتی که همراه با نوشتارهای این تارنما و به منظور معرفی آن در وبسایت‌ها یا وبلاگ‌ها ارائه می‌شود و نیز در قبال کامنت‌هایی که بر نوشته‌های اثر اصیل در هرجا غیر از خود این تارنما از جمله در شبکه‌های اجتماعی یا دیگر وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها گذارده می‌شود، مسوولیتی ندارد.

پایان سند

شنبه، ۰۳ آبان ۱۳۹۳
RSS Feed
Facebook
Google+
Twitter
  • دسته‌بندی

  • برچسب‌ها

  • مقررات و شرایط استفاده از محتوا

    نوشتارهای اثر اصیل نگاشته یا ترجمه سوره صادقی و حقوق مادی و معنوی آن‌ها محفوظ و متعلق به وی است. نظر به صرف وقت و هزینه بابت مطالعه، پژوهش، نگارش، بازنویسی و ویراستاری هر نوشته، رعایت کلیه حقوق مادی و معنوی موجود در آثار و نوشتارهای این تارنما لازم است و با جدیت مونیتور و پیگیری می‌شود. پیش از استفاده جزئی یا کلی از نوشتارهای این تارنما اطمینان حاصل کنید که «سند مقررات و شرایط استفاده از محتوا» (لینک) را مطالعه کرده و به طور کامل رعایت می‌کنید. کلیه موارد عدم رعایت مفاد «مقررات و شرایط استفاده از محتوا» (لینک) با جدیت مورد پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت.

  • Designed and Developed
    Blue Fish Dream